tga
15 اسفند 1401 - 10:16

آغاز فاز دوم واکسیناسیون تب برفکی دام سبک در بافق

رییس اداره دامپزشکی بافق از آغاز عملیات واکسیناسیون رایگان علیه تب برفکی دام سبک از امروز دراین شهرستان خبر داد.

فرزانه سالاری، رییس اداره دامپزشکی بافق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان پیش بینی کرد در اجرای این طرح، ۲۰هزار راس دام سبک علیه این بیماری به صورت رایگان واکسینه شوند.

وی افزود: در این مرحله، دام‌های موجود در تمامی روستاهای بالای ۱۰ رأس دام و واحدهای صتعتی و نیمه صنعتی شهرستان تحت پوشش واکسیناسیون رایگان تب برفکی قرار می گیرند.

سالاری گفت: علاوه بر اجرای این طرح، از ابتدای سالجاری تاکنون طی یک مرحله،  واکسیناسیون دام سبک علیه این بیماری و همچنین واکسیناسیون تمام دام‌های عشایری هم انجام شده است.

رئیس اداره دامپزشکی بافق با بیان این‌که بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های اختصاصی دام است، تصریح کرد: این بیماری در صورت بروز، خسارت‌هایی زیادی را به بخش دامپروری وارد می کند که مهمترین راه مبارزه علیه آن، انجام واکسیناسیون است.

وی در پایان از دامداران و روستائیان خواست به منظور پوشش حداکثری واکسیناسیون با اکیپ‌های اعزامی این اداره به منظور پوشش حداکثری واکسیناسیون همکاری لازم را داشته باشند.

سالاری تعداد ۲۰ واحد پرواربندی صنعتی و نیمه صنعتی و ۱۲۰ واحد پرواربندی سنتی در منطقه فعال است و در حال حاضر سالانه بیش از 620 تن گوشت قرمز در این واحدها تولید می‌شود.

پایان پیام/ع    

منبع: فارس
شناسه خبر: 1076221