tga
09 بهمن 1401 - 14:50

تیم امدادی هلال احمر قزوین به مناطق زلزله زده خوی اعزام شد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین از اعزام یک تیم امدادی به همراه اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله زده خوی در استان آذربایجان غربی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حسین خوئینی اظهار کرد: با توجه به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری شب گذشته در استان آذربایجان غربی و استمرار پس لرزه های آن، یک تیم مجهز از هلال احمر قزوین شامل ۱۵ امدادگر متخصص در حوزه آواربرداری و کار با دستگاه های زنده یاب، به همراه ۶ دستگاه خودرو ۲کابین، تریلر و کامیون، ۴۰۰ تخته چادر و ۱۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته به مناطق زلزله زده خوی اعزام شد.

وی ادامه داد: نیروهای جمعیت هلال احمر استان قزوین با توجه به زلزله خیز بودن این استان همواره در حالت آماده باش قرار دارند و برای مقابله با هرگونه خطرات احتمالی، با بهره مندی از تجهیزات خود آماده یاری رساندن به هموطنان خود در اقصی نقاط کشور هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه جمعیت هلال احمر استان، دارای یک تیم ۱۰ نفره با پنج دستگاه زنده یاب است که برای آوار برداری در مناطقی که زلزله در آن اتفاق افتاده، بکار گیری می شود در ادامه تصریح کرد: تمامی اعضای جمعیت هلال احمر پس از عضویت، آموزش های لازم در خصوص امداد و نجات، پیشگیری، کاهش حوادث و همچنین خطرات طبیعی را می گذرانند تا آماده ارائه خدمات در مواقع بحرانی باشند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005142