tga
19 بهمن 1401 - 10:45

عملیات گازرسانی به روستاهای کوهستانی لاریجان آغاز شد

آمل- عملیات گازرسانی به روستاهای کوهستانی بخش لاریجان آمل با تلاش دولت سیزدهم در ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عباس حسینی فرماندار ویژه آمل صبح چهارشنبه در آئین روشن شدن مشعل گازرسانی به روستاهای لاریجان مازندران اظهار کرد: هم‎اکنون پنج روستای بخش لاریجان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و از آن استفاده دارند.

سیدعباس حسینی افزود: شبکه گذاری عملیات گازرسانی در ۱۳ روستا انجام شده است و پیمانکاران برای نصب انشعابات گاز در بخش لاریجان تلاش فراوان دارند.

وی با اشاره به اینکه بخش لاریجان در دولت‌های گذشته کمتر دیده شده است، تصریح کرد: قول دادم در دولت سیزدهم لاریجان ویژه دیده شود که این مهم در بسیاری از پروژه‌های دهه فجر و هفته دولت محقق شد.

رئیس شرکت گاز ناحیه آمل در این مراسم اظهار کرد: عملیات گازرسانی به بخش کوهستانی و صعب‎العبور لاریجان با توجه به سرمای شدید هوا و برودت بسیار سخت است ولی با تلاش پیمانکاران و عوامل شرکت گاز عملیات گازرسانی به بخش لاریجان با پیشرفت خوبی همراه است.

رضا علیزاده افزود: عملیات شبکه گذاری گاز طبیعی به پنج روستاهای آبگرم، ملار، امیرآباد، گزانه و اهلینه با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی با بیان اینکه برای عملیات شبکه گذاری لوله‌های گاز در لاریجان از سال ۱۳۹۶ اقدام شد، تصریح کرد: در حال حاضر با اتصال به شبکه گازرسانی منطقه رینه از نعمت گاز طبیعی در روزهای سرد زمستان برخوردار شد و از هفته‌های بعد با فعالیت پیمانکار و نصب علمک دیگر مناطق تا پیایان سال از گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

علیزاده با بیان اینکه با اشاره به لوله گذاری کامل در این پنج روستای لاریجان، خاطرنشان کرد: قرار بود این روستاها به شبکه اصلی گاز محور هراز و منطقه گزنک متصل شوند ولی با دستور مدیرعامل شرکت گاز مازندران برای تسریع در عملیات، شبکه گذاری از سمت رینه انجام شد.

وی با اعلام اینکه با اتصال شبکه گذاری اصلی گاز در محور هراز کل منطقه بالادست به تعداد ۳۰ روستا از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، یادآور شد: هم اکنون شهر رینه و چهار روستای گرنا، پلمون، لزیرک و انهه از نعمت گاز برخوردارند و با اتصال پنج روستای دیگر به شبکه گاز طبیعی می‌توان آینده روشن را برای لاریجان شاهد بود.

علیزاده با تأکید بر اینکه منطقه پلور و قلعه دختر هم هفته آینده گازدار می‌شوند، گفت: با اجرای شبکه اصلی گاز از محور هراز ۱۳ روستای دیگر لاریجان در منطقه بالادست از نعمت گاز برخوردار می‌شوند با توجه به اینکه شبگه گذاری داخلی در بسیاری مناطق انجام شده و منتظر اتصال آن به شبکه اصلی هستیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027060