tga
27 بهمن 1401 - 17:05

تشدید بازرسی از مراکز غذایی و اماکن عمومی / مردم، تخلفات بهداشتی را به 190 گزارش بدهند

طرح ضربتی تشدید بازرسی از مراکز غذایی و اماکن عمومی منطقه دشت ارژن از سوی مرکز بهداشت شهدای انقلاب اجرایی شد و بر اساس آن سه مرکز از سوی کارشناسان مرکز بهداشت تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، کمال فخرپور رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز ابتدا در این خصوص گفت: با توجه به این که منطقه دشت ارژن یکی از مسیر‌های اصلی تردد مسافران در تمام سال است نظارت و توجه بیشتر بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در این منطقه گردشگری ضروری است و بر همین اساس طرح ضربتی تشدید بازرسی از مراکز و اماکن این منطقه از سوی مرکز بهداشت شهدای انقلاب اجرایی شد.

محمدحسین کیانفر مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز نیز بیان کرد: در این طرح، ۱۲ بازرس بهداشت محیط در قالب ۶ تیم بازرسی، از ۷۶ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی بازدید کردند.

وی افزود: در این بازدید برای تعدادی از مراکز متخلف، اخطار کتبی صادر و متصدیان ۲۰ مرکز متخلف نیز به تعزیرات حکومتی و متصدیان 6  مرکز نیز به دادسرا معرفی شده و سه مرکز نیز از سوی کارشناسان مرکز بهداشت تعطیل شد.

کیانفر ادامه داد: در این بازرسی‌ها ۳۰ کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و فاسد معدوم و ۲۲۰ کیلوگرم مواد غذایی غیرمجاز توقیف و پرونده متخلفان به مراجع قضایی ارسال شده است.

مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز، از مردم خواست ضمن رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در طول سفر، از خرید غذای خانگی از فروشندگان دوره‌گرد و مواد غذایی بدون پروانه ساخت (سیب سلامت) و سایر مشخصات بهداشتی از جمله تاریخ تولید و انقضا و نشانی کارخانه، پرهیز و شکایت‌های خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت و پیگیری کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1040774